KRIK - Beach og idrett
Er du klar?
På KRIK Beach & idrett får du et aktivt år fylt med beachvolleyball, surfing, vannsport og andre idretter. Her står idrettsglede, trosglede og livsglede i sentrum. Sammen opplever vi mestring gjennom trening, spill, turer og opplevelser – både langs sørlandskysten og på en uforglemmelig tur til Bali i Indonesia.
Samtidig er troen en naturlig del av hverdagen. Gjennom undervisning, samtaler og fellesskap utforsker vi hvem Gud er, og hva det betyr å følge Jesus – både på banen, i bølgene og i livet.
Idrett, lederskap og tro i praksis
På KRIK Beach & Idrett får du utvikle deg både gjennom aktivitet, fellesskap og nye utfordringer. Gjennom året jobber vi spesielt med beachvolleyball, der du får trening, spill og mulighet til å utvikle ferdighetene dine sammen med andre som også elsker idrett. I tillegg prøver vi ulike aktiviteter og drar på turer der vi opplever både natur, idrett og fellesskap på nye måter.
Du får også mulighet til å utvikle deg som leder. Gjennom coaching og praktisk ledertrening lærer du å planlegge og lede aktiviteter, og hvordan idrett kan brukes til å skape inkluderende fellesskap. Samtidig får du undervisning i Bibelen og den kristne tro, og tid til å reflektere over hva det betyr å følge Jesus i livet ditt.
På KRIK Beach & Idrett handler året ikke bare om hva du gjør, men hvem du blir – gjennom opplevelser, vennskap og tro.
«For det er i ham vi lever, beveger oss og er til»
Apostlenes gjerninger 17,28
Reisemål
Bali - Indonesia
Opplev Bali med surfing, vannsport, volleyball og turer! – Alt sammen kombinert med fellesskap og troshistorier. Balituren er et høydepunkt på KRIK-linja!
Turer i Norge
KRIK reiser på mange turer rundt om i Norge. Vi drar bl.a. på skiturer til Hovden og Hemsedal, kajakkturer i sørlandsskjærgården, elvekajakk, klatring ute og inne og via ferratatur.
Norgesturné med kor
Hele bibelskolen drar på Norgesturné med Ansgar Gospel Choir!
Benjamin Vea
Linjeleder – KRIK Beach og Idrett
Benjamin er 30 år gammel og kommer fra Rygge. Som lærer er han opptatt av å utruste elevene til å bli robuste for morgendagens samfunn. Målet hans er å hjelpe dem til å vokse litt hver dag – menneskelig, faglig og åndelig.
Han er en «allround-KRIK’er» og trives med det meste som har med aktivitet å gjøre. De siste årene har mye av tiden gått til volleyball, frisbeegolf, CrossFit og fotball.
Gjennom varierte aktiviteter, dybdelæring og mestring ønsker han å legge til rette for at ett år på KRIK Ansgar skal bli det beste året i elevenes liv. Han brenner for at KRIK Ansgar også i årene fremover skal være med på å skape retning for det nasjonale og internasjonale KRIK-miljøet.
Lurer du på noe?